Pulsi mõõtmise täpsus randmelt

Minu kella pulsiandur ei loe pulssi õigesti

Optilised pulsiandurid töötavad valgusti abil, mis mõõdab otse randmelt vereringes toimuvaid väikseid muutuseid. Andur mõõdab muutuseid marrasnaha alustes kapillaarides. Kuigi Garmini pulsi lugemise tehnoloogia on väga modernne, on sellel tehnoloogial endiselt piiranguid, mis võivad teatud olukordades põhjustada ebatäpset pulsinäitu.

Selle artikli abil kirjeldame, mis võib ebatäpset pulsinäitu põhjustada ning kuidas potensiaalselt täpsemat pulsinäitu näha.

Vale pulsinäit


Verekoguse muutused veresoontes ei ole alati põhjustatud pulsi muutusest.
Sinu veresoonte süsteem on nagu õhupall, mistõttu keha liikumine või suurte muskligruppide pingutamine võivad mõjutada vere kogust randmepiirkonnas. See teeb täpse pulsi lugemise raskemaks, eriti kui kell loeb samal ajal ka teisi signaale millel on rohkem mõjujõudu ja mis muutuvad dünaamilisemalt.

Järgmises näites tuvastas ja lukustas kell jooksja pulsi, kuid 20 minuti pealt lukustus ta jooksmise kadentsile:

 

Miks sellised asjad juhtuvad?

Osadel juhtudel ei ole randme kudedes piisavalt verd. See probleem on tavapärane külmade ilmadega või trenni alguses, enne kui süda hakkab kiiremini verd pumpama.

Kuidas ma saan vältida sellise asja juhtumist?

Kui sa plaanid treenida, tee enne veidi soojendust. Lisaks ole kindel, et kannad kella õigesti. Kella kandmise soovitused leiad järgmisest lõigust

Kella valesti kandmine


Parimaks randmelt pulsi lugemiseks järgi neid nõuandeid

1) Pulsiandur peab alati olema vastu nahka

2) Kell peab olema korralikult käe ümber, kuid mitte liiga tihedalt

2.1) Kui kell on käe ümber liiga lõdvalt, võib ta hakata käe peal loksuma, mis tekitab vahe naha ja anduri vahele

2.2) Kui kell on liiga tihedalt käe ümber võib ta vereringet takistada

3) Kell on korralikult käe peal, kui sa saad kella liigutada ja nahk kella all liigub kellaga kaasa 

 

Teatud spordialad võivad mõjutada kella pulsinäidu täpsust


Tegevused, mis nõuavad randme painutamist (nt sõudmine, tõstmine või tennisereketi hoidmine) võivad luua sarnase efekti, kui kella liiga tihedalt käe ümber kandmine ja takistada vereringet. Sellistel juhtudel on kellal raskusi täpse pulsinäidu mõõtmisega..

Pulsinäidu täpsus ujumise ajal


Ujumise ajal randmelt pulsi mõõtmine on raske: laiad käeliigutused mõjutavad randme vereringet, külm vesi vähendab vere hulka randme kudedes ja vesi võib kella "liigutada" ja tekitada kella ja randme vahele vahe. Ujudes on kella kasutamiseks samad soovitused, mis teisteks treeninguteks: kui sa plaanid treenida, tee enne veidi soojendust. Lisaks ole kindel, et kannad kella õigesti.

1) Pulsiandur peab alati olema vastu nahka

2) Kell peab olema korralikult käe ümber, kuid mitte liiga tihedalt

2.1) Kui kell on käe ümber liiga lõdvalt, võib ta hakata käe peal loksuma, mis tekitab vahe naha ja anduri vahele

2.2) Kui kell on liiga tihedalt käe ümber võib ta vereringet takistada

3) Kell on korralikult käe peal, kui sa saad kella liigutada ja nahk kella all liigub kellaga kaasa

Nahatoon võib mõjutada pulsinäitu


Nahatoon võib mõjutada pulsinäitu, kuna nahas olev melaniin imab osa valgust endasse. Garmin on disaininud oma kellad töötamaks iga nahatooniga.

 

Kõrgema Fitzpatricku klassifikatsiooniga nahas on rohkem melaniini. Pulsiandur peab selle võrra tegema rohkem tööd, et pulss leida ja võib kasutada rohkem akut

Tätoveeringud võivad mõjutada pulsinäidu täpsust


Tätoveeringud võivad mõjutada pulsinäidu täpsust ja töökindlust. Mõnel juhul ei pruugi pulsisensor tööle hakata. Olenevalt tindist, mustrist ja tindi kogusest võivad mõned tätoveeringud
blokeerida sensori valguse, mis teeb täpse pulsinäidu kätte saamise väga raskeks. Garmin soovitab kella kanda kohas, kus puuduvad tätoveeringud.