Aktiivsuse ja füüsilise vormi mõõtmise täpsus

Garmini kantavad seadmed on mõeldud vahenditeks, mis annavad sulle teavet aktiivse ja tervisliku eluviisi soodustamiseks. Garmini kantavad seadmed toetuvad sinu liikumist jälgivatele anduritele ja muudele mõõdikutele. Nende seadmete esitatud andmed ja teave on mõeldud sinu tegevuse ja jälgitavate näitajate põhjalikuks hindamiseks, kuid need ei pruugi olla täpsed. Garmini kantavad seadmed ei ole meditsiiniseadmed ja nende esitatud andmed ei ole ette nähtud meditsiinilistel eesmärkidel kasutamiseks ega haiguste diagnoosimiseks, raviks ega ennetamiseks. Garmin soovitab enne mis tahes treeninguga alustamist oma arstiga nõu pidada.

 Randmepõhise pulsi täpsus (Elevate)

Garmini kantavad optilised randme pulsimonitorid (HR) on väärtuslikud tööriistad, mis annavad kasutaja täpse pulsi hinnangu mis tahes ajahetkel. Optiline HR-monitor on loodud selleks, et proovida jälgida kasutaja pulssi 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas. Pulsisageduse mõõtmise sagedus varieerub ja võib sõltuda kasutaja aktiivsustasemest. Kui alustate tegevust Garmini optilise HR-seadmega, mõõdab optiline HR-monitor tihedamini. Eesmärk on pakkuda kasutajale sagedasemat ja täpsemat pulsilugemist antud tegevuse ajal.

Kuigi meie randme HR-monitori tehnoloogia on tipptasemel, on tehnoloogiale omased piirangud, mis võivad põhjustada teatud tingimustel pulsilugemise ebatäpsust. Need asjaolud hõlmavad kasutaja füüsilisi omadusi, seadme sobivust ning eespool mainitud tegevuse liiki ja intensiivsust. Pulsimonitori andmed ei ole ettenähtud kasutamiseks meditsiinilistel eesmärkidel ega ka haiguste või seisundite diagnoosimiseks, raviks ega ennetamiseks.

Randme pulsisageduse täpsus ujumise ajal on väga piiratud või ei toimi mõnel Garmini kantaval seadmel. Garmin ei soovita randmepulssi ujumistegevuseks kasutada, välja arvatud juhul, kui kantaval seadmel on ujumisaktiivsuse profiil, milles saab lubada randmelt pulssi. Kantava toote tootekirjelduses märgitakse, kas selle on ujumisprofiil, mis võimaldab randme pulssi lubada. Pane tähele, et mõne vanema seadme ujumisaktiivsuse profiilides on randme pulss tahtlikult keelatud. Garmin soovitab kasutada ühilduvaid seadmeid HRM-Swim™ või HRM-Tri™ pulsivöödega, tagamaks ujumise ajaks parima pulsisageduse lugemine.

Randmepõhise Pulse Ox täpsus

Teatud Garmini kantavate seadmete jaoks on saadaval impulssoksümeetria (Pulse Ox) näidud. See võib anda funktsiooni kasutades hinnangu kasutaja perifeerse vere hapniku küllastuse (SpO2%) kohta. Seda funktsiooni saab seadistada pidevalt jälgima ka siis kui kasutaja magab. Teatud seadmete puhul saab seda kasutada ka kogu päeva perioodiliseks jälgimiseks koos kasutaja kõrgus infoga.

Ehkki kõrge täpsuse tagamiseks püütakse teha kõik, on teatuid piiranguid, mis võivad põhjustada ebatäpseid mõõtmisi. Kasutaja füüsilised omadused, seadme sobivus ja ümbritseva valguse olemasolu võivad näite mõjutada. Mõõtmise aspektide parandamiskes võib Garmin aja jooksul välja anda tarkvarauuendusi. Pulse Ox'i andmed ei ole ette nähtud kasutamiseks meditsiinilistel eesmärkidel ega ka haiguste või seisundite diagnoosimiseks, ennetamiseks ega raviks.

Liigne liikumine ja seadme asend võivad mõjutada näitude täpsust. Parima täpsuse saavutamiseks on oluline hoida kätt / andurit umbes minuti jooksul paigal.