Poe navigeerimine

Sulge

Droon DJI Mavic 2 Pro

Mavic 2 Pro

Tootekood: CP.MA.00000013.02

1349,10€

Toode järelmaksuga ~ 34,80€
Arvutan kuumaksu

Toode kohal: Jah
*Kaup kätte kulleriga või pakiautomaadist varasemalt 14.05

Vali mudel:

 

Mavic 2 Pro Hasselblad kaameraga

DJI tegi koostöös tuntud Rootsi kaameratootjaga Hasselblad kaks aastat kestnud pingelist arendustööd, mille tulemusel valmis Mavic 2 Pro. Hasselblad on ajaloos palju korda saatnud, ning saanud tänu sellele tõsiste fotograafide seas tuntud brändiks. Näiteks esimesest kuul käimisest on jäädvustused tehtud just Hasselblad kaameraga.

Mavic 2 Pro uudne Hasselblad L1D-20c kaamera suudab teha kuni 20 megapikslilisi teravaid, hea värvigamma ja üldise kvaliteediga kaadreid. Värvigamma saavutamiseks on kaameral kasutusel Hasselblad Natural Colour Solution (HNCS) tehnoloogia.

1-tolline CMOS sensor

Täiesti uus kaamerasensor, mille pindala on 4x suurem võrreldes eelkäija Mavic Pro-ga, teeb sellest kaamerast laiatarbe droonide seas ühe parima. Suurem sensor tähendab paremaid pilte ka vähese valgusega keskkonnas. Lisaks sensori suurusele on tõstetud ISO tundlikkust 3200 pealt lausa 12800 peale.

10-bitine Dlog-M värviprofiil

Lisaks suurele sensorile on Mavic 2 Pro teiseks tähtsaks uuenduseks 10-bitise Dlog-M värviprofiili toetus, mis võimaldab erksamaid ja dünaamilisemaid värve. Uus profiil suudab salvestada kuni 1 miljard erinevat värvi võrreldes standartsete 8-bitiste värviprofiilidega, mis talletavad kuni 16 miljonit erinevat värvi. Dlog-M säilitab detailsuse ka varjudes ning heledates kohtades.

HDR Video

Mavic 2 Pro toetab 4K 10-bitist HDR videopilti ehk ühendades drooni 4K ekraaniga, millel on HLG (Hybrid Log-Gamma) toetus mängitakse seda maha täpsetes värvitoonides. HDR videopilt on järjest enam kanda kinnitamas ning selle vaatamine on silmale rõõmupakkuv.

Reguleeritav ava

Mavic 2 Pro Hasselbladi kaamera ava on võimalik reguleerida vahemikus f/2.8 - f/11, et erinevates valgusoludes saavutada parim tulemus. Näiteks f/2.8 sobib pimedamas keskkonnas kasutamiseks, et sensorile jõuaks rohkem valgust. Vastupidi f/11 on sobilik pigem valgemasse keskkonda koos kiirema säriajaga, et videod oleks teravad ja detailsed.

Hyperlapse

Enam ei pea arvutis tunde kulutama järeltöötluseks, et saavutada suurepärane intervallvõte. Mavic 2 Pro oskab selle teostada vaid ühe nupuvajutusega. Droonipiloodil tuleb vaid lennutrajektoorid salvestada ülesannete kogusse (task library), ning seejärel anda need kätte droonile. Valminud intervallvõtteid, kus aeg liigub kiiremas tempos on võimalik nutiseadme äpist kohe ka sobivasse sotsiaalmeedia kanalisse jagada. Tehtud intervallvõtte fotosid on võimalik nii RAW kui JPEG formaadis ka mälukaardile salvestada, et hiljem järeltöötlusega endale veel sobivam efekt saavutada.

Täiuslikumad HDR fotod

Mavic 2 Pro võimaldab paremat HDR fotode tegemist. Tehnika sulatab kokku mitu erinevat fotot, et saavutada maksimaalne värvigamma, teravus ja kvaliteet. Selline tehnika vähendab lisaks ka riski, et pildile satuvad soovimatud häired.

HyperLight

Halbades valgusoludes ei ole ühegi kaamera pildikvaliteet tavaliselt kiita ning pildid tulevad pigem mürarikkad. DJI uus tehnoloogia nimega HyperLight tuleb siinkohal appi, ehk tegemist on seadega, mis halbades valgusoludes parandab pildikvaliteeti ning eemaldab selle käigus tekkida võivat müra märkimisväärselt.

H.265/HEVC koodek

Mavic 2 Pro võimaldab 4K videot filmida suurema voogedastusega kui eelkäija, kasutades selleks H.265/HEVC koodekit. Antud koodek võimaldab salvestada videosse 50% rohkem informatsiooni kui eelmisel generatsioonil kasutatud H.264/AVC koodek, et saavutada parem detailsus ja üldine video kvaliteet.

OcuSync 2.0

Täiustusi on saanud ka Ocusync videoedastusprotokoll, mis pakub kvaliteetsemat ja häirevabamat pilti nutiseadme ekraanile kaugemalt kui eales varem, et drooni üle oleks enneolematu kontroll.

Lenda ja jaga

Eelnevalt mainitud OcuSync 2.0 võimaldab FullHD (1080p) pildi edastamist ideaaltingimustes kuni 8 kilomeetri kauguselt otse puldiga ühendatud nutiseadmesse. Tehtud kaadrid saab automaatselt telefoni salvestada FullHD (1080p) kvaliteediga. Lisaks sellele on võimalik kaadreid otse vahemälust redigeerida ning koheselt jagada ka sobivas sotsiaalmeedia kanalis.

Automaatne sagedus

Eelneva ganeratsiooni Mavic Pro droon töötas vaid 2.4 GHz sagedusega, mida võisid segada mitmed lähedalasuvad seadmed, mis kasutavad sama sagedust. Mõeldes sellele paigutati Mavic 2 Pro-le lisaks 5.8 GHz sageduse võimekus. Tänu sellele suudab droon ümbruskonda skanneerida ning valida kahest sagedusest endale parima, et ka tihedalt asustatud piirkonnas oleks lendamine häirevaba.

Kiire võrk

Lisaks parandatud lennukauguse näitajatele võimaldab OcuSync 2.0 ka teoreetilist allalaadimise kiirust kuni 40 Mbps ja madalaimat latentsust alates 120ms. Tänu sellele on nutiseadmesse edastatud pilt sujuvam ning kontroll drooni üle tunduvalt parem.

Võimekas aga turvaline

DJI on pannud lugematul hulgal töötunde arendusse ja testimisse, et Mavic 2 Pro oleks täiuslik. Uus droon on vaiksem, jõulisem ning energia tarbimise osas säästlikum. Pealtnäha on need küll väikesed uuendused, kuid aitavad lendamisele väga palju kaasa.

 • Maksimum kiirus kuni 72 km/h - täiesti nullist ümber ehitatud drooni korpus pakub paremat aerodünaamikat. Võrreldes eelkäia Mavic Pro-ga on tuuletakistus täiskiirusel lennates vähenenud lausa 19%. Näiteks tuulevaiksel merel on mainitud maksimum kiirus võimalik täiesti saavutada, kasutades selleks sportre˛iimi.
 • Lennuaeg kuni 31 minutit - pikem lennuaeg, rohkem loomingulisi võimalusi.
 • Müravaiksem disain - veelgi vaiksemad mootorid ning madala müraga propellerid teevad sinu lennu üllatavalt vaikseks, et võimalikult vähe häirida drooni lähedale jäävat ümbruskonda.

Rohkem andureid

FlightAutonomy ehk DJI tehnoloogia, mis tunneb ära lendu segavaid takistusi on nüüd veelgi täiuslikum. Esimest korda DJI droonide ajaloos on andurid paigaldatud igasse suunda, et lend oleks veelgi turvalisem. NB! FlightAutonomy töö kvaliteet sõltub drooni ümbrusesse jäävast keskkonnast ning ei paku kunagi 100% kaitset õnnetuste vastu. Piloodi kohustus on ka ise veenduda lennu ohutuses ja märgata võimalikke takistusi. Lisaks peaks kindlasti jälgima nutiseadme ekraanil kuvatavaid hoiatusi ja märguandeid.

Eesmised sensorid

Kahekordsed sensorid ehk "silmad" drooni esiotsas suudavad ohte tuvastada kuni 40 meetri kauguselt. Sellest kuni 20 meetrit on täpse tuvastuse raadius (33% parem kui Mavic Pro-l). Lennates kiirusega kuni 50,4 km/h suudab droon ennast õigeaegselt peatada, kui eesmised sensorid tuvastavad ohu, et vältida kokkupõrget (40% effektiivsem kui Mavic Pro'l).

Alumised sensorid

Kahekordsed sensorid drooni all suudavad ohte tuvastada kuni 22 meetri kauguselt. Sellest kuni 11 meetrit on täpse tuvastuse raadius. Lisaks tavalistele anduritele on nende kõrval ka kahekordsed infrapuna andurid, et kuni 8 meetri kauguselt tuvastada objekte vähese valgusega keskkonnas. Maandumisel suudab droon kuni 50 meetri kõrguselt analüüsida maapinda, et tegevus oleks turvaline. Maandumiseks on drooni alla integreeritud lisaks ka valgustus. 

Külgmised sensorid

Drooni kummalgi küljel asub üks sensor takistuste ära tundmiseks. Sensorid on effektiivsed kiirusel kuni 28,8 km/h ning seda nii jälgimise (ActiveTrack) kui ka statiivi (Tripod) režiimis.

Tagumised sensorid

Kahekordsed sensorid drooni tagumises osas suudavad ohte tuvastada kuni 32 meetri kauguselt. Sellest kuni 16 meetrit on täpse tuvastuse raadius. Lennates kiirusega kuni 43,2 km/h suudab droon ennast õigeaegselt peatada, kui tagumised sensorid tuvastavad ohu.

Ülemine sensor

Drooni pealmises osas asub infrapuna sensor, mille effektiivne tuvastuse raadius on kuni 8 meetrit.

APAS

Mavic 2 Pro suudab ka lennu ajal automaatselt takistusi vältida, kasutades selleks infot, mis saadakse sensoritelt - ehk droon suudab lennu trajektoori ette planeerida ja seda analüüsida.

ActiveTrack 2.0

DJI objekti jälitussüsteem ActiveTrack on saanud palju täiendusi nii riistvara kui tarkvara osas.

 • Täpne eristamine
  • Eelmise generatsiooni ActiveTrack tugines vaid 2D piltidele, mis tehti põhikaameraga, et objekti jälgida. ActiveTrack 2.0 võimaldab teha jälitatavast objektist 3D kujutise, kasutades selleks põhikaamerat ning esimesi sensoreid ehk "silmi". Tänu 3D kujutise loomisele saab droon täpsemalt objekti jälgida.
 • Trajektoori prognoosimine
  • Drooni jälgimissüsteemi on lisatud algorütmid, mis suudavad jälgitava objekti ajutisel seiskumisel jälitamist jätkata.
 • Suured kiirused
  • Avatud ning takistusteta keskkonnas suudab Mavic 2 Pro jälitada näiteks paate või autosid kuni kiirusega 72 km/h. NB! Suurtel kiirusel ning spetsiaalseades ei suuda droon takistusi vältida ning õnnetuse oht püsib suur! Suurtel kiirustel lennates soovitame valida võimalikult takistustevaba keskkonna.
 • Takistuste vältimine
  • Kasutades jälgimisfunktsiooni madalatel kiirustel oskab droon enda lendu planeerida, kasutades selleks 3D kaarti, mis luuakse põhikaamera ja sensorite abiga.​

Panoraamid

DJI Mavic 2 Pro toetab nelja erinevat panoraamfoto võimalust. Nendeks on kera, 180°, horisontaalne ja vertikaalne.

Erinevad režiimid

Lisaks panoraamfoto tegemise võimalusele on droonil saadaval veel erinevad põnevad režiimid.

 • POI 2.0
  • Tänu distantsi mõõtmise võimalikkusele ei pea enam drooniga objekti keskpunkti lendama, et seejärel teha sellest ümberringi klippe või fotosid. Uuendatud POI 2.0 funktsiooniga oskab droon kaugust objektist mõõta ning seda jälgida, et sujuvalt ümber selle lennata.
 • Waypoint 2.0
  • Varem tuli lennu planeerimiseks konkreetsesse punkti kohale lennata, märkida punkt ning seejärel sai drooni sinna ka hiljem saata. Tänu Waypoint 2.0 funktsioonile ei pea enam kohale lendama vaid saab nutiseadme äpist panna paika punktid, need droonile ette anda ning lendamine võib alata.

Kaugjuhtimispult

Mavic 2 Pro on saanud ka puldi osas täiendusi. Disaini on muudetud, et rohkem levinud nutitelefonid sobituksid paremini puldiga kokku ning lisaks saab nüüd juhtkange eemaldada, et pult oleks kompaktsem. Ühe laadimisega on puldi tööaeg kuni 135 minutit.

DJI Goggles (prillid)

Parema elamuse saamiseks on lisavarustusena saadaval DJI Goggles prillid, mis annavad piloodile tunde, nagu viibiks ise drooni pardal. Prillid suudavad droonist kuvada FullHD (1080p) pilti madala latentsusega ideaaltingimustes kuni 8km kauguselt. Standartsed prillid kasutavad 2.4 GHz sagedust aga "Racing Edition" seevastu nii 2.4 GHz kui ka 5.8GHz sagedust ehk viimastega saab edukalt lennata ka tihedalt asustatud piirkonnas. Lisaks sellele on prillidel pea jälgimise (Head Tracking) funktsioon ehk pea liigutamisel liigub ka droon samasse suunda. Prillid ühenduvad drooniga juhtmevabalt kasutades OcuSync protokolli.

MAVIC 2 Pro Kaamera

Sensor 1” CMOS
 Efektiivseid megapiksleid: 20M
Objektiiv FOV: ligikaudu 77°
35 mm ekvivalentne: 28 mm
Ava: f/2.8–f/11
Pildistamise raadius: 1 m kuni ∞
ISO Video:
100-6400
Foto: 
100-3200 (autom.)
100-12800 (manuaalne)
Säriaeg Elektrooniline katik: 8–1/8000s
Suurim pildi reso 5472×3648
Fotorežiimid Üks pilt
Sarivõte - 3/5 kaadrit
Autom. säri kahveldus (AEB):  3/5 bracketed frames at 0.7 EV Bias
Intervall fotod (JPEG: 2/3/5/7/10/15/20/30/60s RAW:5/7/10/15/20/30/60s)
Video Reso 4K: 3840×2160 24/25/30p
2.7K: 2688x1512 24/25/30/48/50/60p
FHD: 1920×1080 24/25/30/48/50/60/120p
Maks. video andmetihedus 100Mbps
Värvi režiim Dlog-M (10bit), toetab HDR video (HLG 10bit)
Toetatud failsüsteemid FAT32 (≤ 32 GB)
exFAT (> 32 GB)
Foto failitüüp JPEG / DNG (RAW)
Video failitüüp MP4 / MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265)

Droon

Kaal Mavic 2 Pro: 907g
Mõõtmed Volditud:
214×91×84 mm (pikkus×laius×kõrgus)
Lahti volditud:
322×242×84 mm (pikkus×laius×kõrgus)
Diagonaal 354 mm
Maksimaalne tõusukiirus 5 m/s (S-režiim)
4 m/s (P-režiim)
Maksimaalne langemiskiirus 3 m/s (S-režiim)
3 m/s (P-režiim)
Maksimaalne liikumiskiirus 72km/h Sport režiimis tuulevaikuses
Maksimaalne lennukõrgus 6000 m
Maksimaalne lennuaeg kuni 31 minutit (tuulevaikuses ja kiirusel 25km/h)
Maksimaalne hõljumise aeg kuni 29 minutes (tuulevaikuses)
Maksimaalne lennukaugus kuni 18km (tuulevaikuses, kiirusel 50km/h)
Maksimaalne tuule kiiruse taksitus 29–38km/h
Maksimaalne kalle 35° (S-režiim,puldiga) 25° (P-režiim)
Maksimaalne nurkkiirus 200°/s
Töötemperatuur -10°C kuni 40°C
Töösagedus 2.400 - 2.483 GHz
5.725 - 5.850 GHz
Saatja võimsus(EIRP) 2.400 - 2.483 GHz
FCC:≤26 dBm 
CE:≤20 dBm 
SRRC:≤20 dBm
MIC:≤20 dBm
5.725-5.850 GHz
FCC:≤26 dBm 
CE:≤14 dBm
SRRC:≤26 dBm
GNSS GPS+GLONASS
Hõljumise täpsus Vertikaalselt:
± 0.1 m (kasutades Vision süsteemi)
± 0.5 m (kasutades GPS positsioneerimist)
Horistonaalselt:
± 0.3 m  (kasutades Vision süsteemi)
± 1.5 m(kasutades GPS positsioneerimist)
Sisemälu 8 GB

Vision positsioneerimine

Vision süsteem Omnidirektiivne taksituse tuvastus (Omnidirectional Obstacle Sensing1)
Ees Täppismõõtmise vahemik: 0.5 - 20 m
Tuvastatav vahemik: 20 - 40 m
Efektiivne tundlikkuse kiirus: ≤ 14m/s
FOV: horisontaalselt: 40°, vertikaalselt: 70°
Taga Täppismõõtmise vahemik: 0.5 - 16 m
Tuvastatav vahemik: 16 - 32 m
Efektiivne tundlikkuse kiirus: ≤ 12m/s
FOV: horisontaalselt: 60°, vertikaalselt: 77°
Üles Täppismõõtmise vahemik: 0.1 - 8 m
Alla Täppismõõtmise vahemik: 0.5 - 11 m
Tuvastatav vahemik: 11 - 22 m
Külgedele Täppismõõtmise vahemik: 0.5 - 10 m
Efektiivne tundlikkuse kiirus: ≤ 8m/s
FOV: horisontaalselt: 80°, vertikaalselt: 65°
Töökeskkond Ette, taha ja külgedele:
Ereda valgustusega (lux > 15) mustrilised pinnad
Üles:
Tuvastab difuusse peegeldavad pinnad (>20%) (seinad, puud, inimesed, jne.)
Alla:
Ereda valgustusega (lux > 15) mustrilised pinnad
Tuvastab difuusse peegeldavad pinnad (>20%) (seinad, puud, inimesed, jne.)

Laadija

Sisend 100-240 V, 50/60 Hz, 1.8A
Väljund Main: 17.6 V ⎓ 3.41 A
or 17.0 V ⎓ 3.53 A USB: 5 V⎓2 A
Pinge 17.6 ± 0.1 V
Võimsus 60 W

Rakendus

Video edastus süsteem OcuSync 2.0
Nimi DJI GO 4
Live vaate kvaliteet Puldiga:
720p@30fps / 1080p@30fps
DJI Goggles prillidega:
720p@30fps / 1080p@30fps
DJI Goggles RE prillidega:
720p@30fps / 1080p@30fps
Otsepildi hilinemine (sõltuvalt keskkonnatingimustest ja mobiilseadmest) 120 - 130 ms
Maks. live video andmetihedus 40Mbps
Vajalik OS iOS 9.0 või uuem, Android 4.4 või uuem

Gimbal

Mehaaniline tööulatus Tilt: -135–45° Pan: -100–100°
Kontrollitav tööulatus Tilt: -90–30° Pan: -75–75°
Stabilisaator 3-teljeline(tilt, roll, pan)
Max. juhitav kiirus 120° /s tilt
Nurga vibratsioonivahemik ±0.01° (Mavic 2 Pro)

Pult

Töösagedus 2.400 - 2.483 GHz; 5.725 - 5.850 GHz
Maksimum distants (avatud ala): 2.400 - 2.483 GHz; 5.725 - 5.850 GHz
FCC: 8000 m 
CE: 5000 m 
SRRC: 5000 m
MIC: 5000 m
Töö temp. 0℃ kuni 40℃
Saatja võimsus(EIRP) 2.400 - 2.483 GHz
FCC: ≤26 dBm 
CE: ≤20 dBm 
SRRC: ≤20 dBm
MIC: ≤20 dBm
5.725-5.850 GHz
FCC: ≤26 dBm 
CE: ≤14 dBm
SRRC: ≤26 dBm
Aku 3950 mAh
Toetatud nutiseadme mõõtmed Maks pikkus: 160 mm; maks paksus: 6.5–8.5 mm
Toetatud USB ühendused Lightning, MicroUSB (Type-B), USB-C

Aku

Mahutavus 3850 mAh
Pinge 15.4 V
Maks. laadimispinge 17.6 V
Aku tüüp LiPo 4S
Energia 59.29 Wh
Kaal 297 g
Laadimis temp. 5℃ - 40℃
Maks laadimisvõimsus 80 W

Toetatud microSD mälukaardid

Toetatud microSD mälukaardid MicroSD mälukaardid mahutavusega kuni 128 GB ja kiirusega kuni UHS-I U3 V30

 

 •  

 

Laadin tooteid, palun oota...  

Brändid